Ajalugu

Jõgevamaa Kodukandi Ühendus on loodud 30. märtsil 2000. aastal üheksateistkümne asutajaliikme poolt. Maakondlik külaliikumise ühendus koondab omaalgatuslikke organisatsioone, keda huvitab maaelu püsimajäämine ja areng.
Ühenduse põhieesmärgiks on maakonna kõigi piirkondade väärilise elukeskkonna säilimisele ja arengule kaasaaitamine kohaliku omaalgatuse aktiviseerimise kaudu. Eesmärgist lähtuvalt on tegevused järgmised: seltside ja seltsingute loomisele kaasaaitamine, infopäevade korraldamine, külaliidrite koolitamine, külaelu, kui eesti rahva, tema kultuuri ja traditsioonide kandja propageerimine, koostöö arendamine, tunnustamine. Ühenduse selgetest ja põhjendatud eemärkidest lähtuvad tagajärjekad tegevused: seltside ja seltsingute asutamine ja nõustamine, info- ning nõupäevade korraldamine, külaliidrite koolitamine, külavanemate esiletõstmine, maakonna külade heakorrakonkursi korraldamine ja sädeinimeste tunnustamine. Ühendus on kõige sellega toime tulnud koos heade partneritega- kohalike omavalitsuste ja tublide külainimestega. Ühendus nimetati 2006. aasta Täiskasvanud Õppija Nädalal Jõgevamaa koolitussõbralikumaks organisatsiooniks.
Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse korraldatud üritustest on märkimisväärsemad  2005. a  toimunud Jõgevamaa Külade Väravad ja 2006. a  toimunud Külade Foorum. 2007. aasta augustis korraldas ühendus koos Liikumisega Kodukant Kuremaal Eesti Külade VII Maapäeva, millel osales 400 külade esindajat üle Eestimaa ja üle kolmekümne väliskülalise. 2008-2010 on ühendus korraldanud koolitusi, õppepäevi ja osalenud koos liikmetega Maapäevadel. Tegevusteks on ühendus saanud projektipõhiselt toetust Kohaliku omaalgatuse programmist.
MTÜ Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse logol on kujutatud mütsi, mis on piisavalt suur, et kõik Jõgevamaa külaliikujad selle alla ära mahutada.
Ühenduse moto- SELTSIS ON SEGASEM, HULGANA HUBASEM, KOOS KOGUSAM, LIIDUS LÕBUSAM, TIIMINA TÕHUSAM TOIMETADA.

Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse juhatuse liikmed (valitud 10.03.2017):

Liia Lust
Pille Tutt
Aili Soolepp
Rita Kivisaar
Anne Mägisoo
Evi Rohtla

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s