Ajalugu

Jõgevamaa Kodukandi Ühendus on loodud 30. märtsil 2000. aastal üheksateistkümne asutajaliikme poolt. Maakondlik külaliikumise ühendus koondab omaalgatuslikke organisatsioone, keda huvitab maaelu püsimajäämine ja areng.
Ühenduse põhieesmärgiks on maakonna kõigi piirkondade väärilise elukeskkonna säilimisele ja arengule kaasaaitamine kohaliku omaalgatuse aktiviseerimise kaudu. Eesmärgist lähtuvalt on tegevused järgmised: seltside ja seltsingute loomisele kaasaaitamine, infopäevade korraldamine, külaliidrite koolitamine, külaelu, kui eesti rahva, tema kultuuri ja traditsioonide kandja propageerimine, koostöö arendamine, tunnustamine. Ühenduse selgetest ja põhjendatud eemärkidest lähtuvad tagajärjekad tegevused: seltside ja seltsingute asutamine ja nõustamine, info- ning nõupäevade korraldamine, külaliidrite koolitamine, külavanemate esiletõstmine, maakonna külade heakorrakonkursi korraldamine ja sädeinimeste tunnustamine. Ühendus on kõige sellega toime tulnud koos heade partneritega- kohalike omavalitsuste ja tublide külainimestega. Ühendus nimetati 2006. aasta Täiskasvanud Õppija Nädalal Jõgevamaa koolitussõbralikumaks organisatsiooniks.
Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse korraldatud üritustest on märkimisväärsemad  2005. a  toimunud Jõgevamaa Külade Väravad ja 2006. a  toimunud Külade Foorum. 2007. aasta augustis korraldas ühendus koos Liikumisega Kodukant Kuremaal Eesti Külade VII Maapäeva, millel osales 400 külade esindajat üle Eestimaa ja üle kolmekümne väliskülalise. 2008-2010 on ühendus korraldanud koolitusi, õppepäevi ja osalenud koos liikmetega Maapäevadel. Tegevusteks on ühendus saanud projektipõhiselt toetust Kohaliku omaalgatuse programmist.
MTÜ Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse logol on kujutatud mütsi, mis on piisavalt suur, et kõik Jõgevamaa külaliikujad selle alla ära mahutada.
Ühenduse moto- SELTSIS ON SEGASEM, HULGANA HUBASEM, KOOS KOGUSAM, LIIDUS LÕBUSAM, TIIMINA TÕHUSAM TOIMETADA.

Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse juhatuse liikmed (valitud 10.03.2017):

Liia Lust
Pille Tutt
Aili Soolepp
Rita Kivisaar
Anne Mägisoo
Evi Rohtla

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s